Pracovní oděvy Praha – ochrana proti pádu

Mnoho lidí, kteří potřebují sehnat kvalitní pracovní oděvy, začnou s vyhledáváním na internetu a proto se například pražští zákazníci rozhodnou zadat do vyhledávače Pracovní oděvy Praha a jsou poté mile překvapeni, že nemusí nikam dojíždět, mohou si přijít oděv vyzkoušet a poté se rozhodnout, zda si jej pořídí nebo zvolí oděv nabízený zaměstnavatelem. Mnoho z nich má sice možnost sehnat oděvy od zaměstnavatele, ale někteří si mohou zakoupit vlastní. Proč toho nevyužít?

V Praze, stejně jako v jiných městech, lze najít nespočet různých pracovních oděvů, ale ne vždy je možný velký výběr. Zaměřte se na to, co skutečně od oděvu potřebujete a jaké má mít vlastnosti.

Všude najdete podobné typy oděvů, ale zde bych se ráda zaměřila na důležitý doplněk, který se vlastně k tématu pracovních oděvů hodí. Jedná se o zádržné systémy aneb ochranu proti pádu.

A když se tu bavíme o pádech a případných zraněních, pojďme se zde podívat, jak to vypadá, pokud se pracovní úraz stane. Ano, i o tomhle je potřeba mít zjištěny potřebné informace. To přece k tématu ochrany proti pádu také patří.

 

Ochrana proti pádu (osobní zajištění)

Zdraví máme každý pouze jedno a nemá smysl s ním hazardovat. Pokud pracujeme ve výšce do 1,5 m, není v předpisech stanovena povinnost použití zádržných systémů. Jiná situace ale nastává tehdy, pokud pracujeme ve výšce vyšší než 1,5 m anebo nad hloubkou. Zde už je nutno použít nějaký ze způsobů ochrany před pádem.

Kolektivní zajištění – lešení, zábradlí, sítě …

Osobní zajištění – osobní zachycovací postroj

Osobní zajištění – ochrana před pádem z výšky, pádem do hloubky. Řadí se mezi ochranné prostředky proti pádům z výšky. Bezpečností postroj musí splňovat normu ČSN EN 361.

U zachycovacího postroje je ta výhoda, že má pracovník volné ruce a může plnohodnotně pracovat bez omezení. Pracovníka jistí ocelová lanka nebo textilní popruhy, která jej při pohybu navíjí či povolují. Ovšem v případě, že nastane nenadálá situace a dojde k rychlému pohybu, popruhy se zastaví a tak zabrání pádu a vážnému úrazu.

Zachycovací postroje (opora těla při pádu)

Díky těmto postrojům se rozloží váha těla do několika bodů. Umístění zachycovacího postroje je obvykle v těžišti na hrudníku nebo na zádech mezi lopatkami. Postroje můžeme rozdělit podle použití:

Postroj pro práci ve výškách, na vysokozdvižných plošinách – zachytí při pádu a slouží jako zajištění

Kombinace zachycovacího postroje a polohovacího postroje – umožňuje práci ve výškách i ve visu

Další možnosti zabezpečení

Kotvící zařízení (norma ČSN EN 795)

Karabiny (norma ČSN EN 362)

Spojovací prostředky (norma ČSN EN 354)

Záchytná lana (norma ČSN 80 8671)

Pracovní oděvy Praha – ochrana dechu, ochranné pracovní prostředky

Při již zmíněném vyhledávání fráze Pracovní oděvy Praha vás jistě potěší také fakt, že si lze přikoupit i nesčetné množství dalších ochranných pomůcek, jako jsou různé dechové filtry, sluchátka, brýle, popř. kukly, štíty či helmy. V tomto článku se budu věnovat ochraně dýchacích cest. Zde si můžete přečíst více informací o OOPP (osobní ochranné pracovní prostředky).

Ochrana dechu při práci

I dýchací cesty se mohou stát obětí špatného pracovního prostředí, a proto se je vyplatí chránit. Každý pracovník i zaměstnavatel by se měl snažit o ochranu dýchání, pokud se práce odehrává v prostředí, jež by mohlo poškodit dýchací cesty. Může se jednat o ochranu dechu každého jednotlivého pracovníka, nebo o odsávání či filtraci vzduchu v pracovním prostředí.

Respirátory

Úplně nejzákladnější ochranné pomůcky proti prašnému prostředí, azbestu či aerosolům představují respirátory, což jsou jednorázově použitelné celofiltrační polomasky. Vyráběny jsou ve variantách s výdechovým ventilkem, nebo bez něho. Podle úrovně dosažené ochrany se respirátory rozdělují do tříd P1, P2 a P3.

Masky a polomasky

Respirátory představují pouze základní ochranu, ale pokud potřebujete dýchací cesty ochránit o něco více, doporučuje se použití ochranných masek nebo ochranných polomasek. K tomu se dají podle pracovního prostředí vybrat nejvhodnější filtry. Pokud byste potřebovali ještě vyšší ochranu, než jakou představují masky a polomasky, pak si můžete sehnat rovnou dýchací jednotky.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

three × 1 =