Jak pořídit moderní šatní skříň na míru levně?

Komandor skříněKaždý, kdo má doma početnější rodinu nebo bydlí v malém bytě, má problém se skladováním šatstva. Malý prostor třeba využít co nejlépe, nabízí se jediné možné řešení – šatní skříň postavena na míru. ´Ale to už něco stojí´, obávají se mnozí lidé a raději ze strachu z velkého vydání volí klasiku. Levná vestavěná skříň oproti běžné skříni má výhodu v tom, že využije každý volný centimetr – od podlahy až po strop. Díky tomu do ní vejde mnohem více věcí. Příkladem toho jsou moderní skříně na míru od Komandor. Navíc tato firma poskytuje rozšířenou záruku. Pět let na ocelové kování a na hliníkové kování je záruka doživotní. Mnohé firmy podmiňují pětiletou a vyšší záruku odbornou montáži, kterou mohou udělat pouze pracovníci firmy, pokud si skříň chcete namontovat sami nebo s pomocí jiného odborníka, prodloužená záruka obvykle již neplatí.

Levné vestavěné skříně mají delší životnost než klasický nábytek

Šatní skříň postavená na míru opravdu není levná záležitost. V běžném obchodě stojí klasická skříň kolem tří tisíc korun – otázkou však zůstává  její kvalita a řešení. Obyčejná skříň vám zabere spoustu prostoru aniž by vám nabídla více místa na přehledné uložení vašich věcí. Praxe ukazuje, že vestavěnou skříň je možné si nechat vyrobit za nízkou cenu, pokud použijete levnější materiály na její výrobu. Levnější vždy nemusí znamenat méně kvalitní s ohledem na skutečnost, že do skříně pouze ukládáte své věci, to znamená že není vystavená enormní zátěži.  Nejdražší položku tvoří dveře – je to největší plocha materiálu s mechanickými částmi. I zde záleží na druhu materiálů, které se použijí na výplň dveří, designovou úpravu (dělené dveře jsou dražší), i na výběru rámů (ocel je levnější, než hliník). Dveře jsou nejdražší, pokud jsou dělené a s kombinací se sklem, zde je výroba složitější.

Nejlevnější vybavení se dá sestavit již za cenu kolem pěti tisíc korun

Komandor skříně 2Cenu vnitřního vybavení ovlivňuje výběr, množství a kvalita doplňků – sklopné věšáky, výsuvné police, drátěné koše a další. Na vnitřním vybavení se nedoporučuje šetřit, neboť ovlivňuje funkčnost vestavěné skříně, to si raději vyberte levnější materiál. Levné vestavěné skříně disponují látkovými závěsnými policemi, drátěnými košíky a jsou bez posuvných dveří, zakryté pouze závěsem. Chcete-li mít pevnější šatník a máte peněz o něco víc, střední cestou jsou pro vás dřevotřískové posuvné dveře, dřevotřískové police a rámy z oceli. Hliník jak již bylo výše zmíněno je o něco dražší. A kdo má peněz ještě více a záleží mu na designu, může si vybrat dražší dveře se zrcadlem nebo s matným sklem, z vnitřního vybavení stojí více například různé výsuvné věšáky jako klasické věšákové tyče. Zcela nejdražší je kombinace různých materiálů na jedněch dveřích, z vnitřního vybavení pak výškově nastavitelný policový systém, uzamykání nebo osvětlení skříně.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

8 + 11 =