Dřevěné zahradní sochy motorovou pilou

radim-sibera-s-kockouDřevěné sochy jsou moderním doplňkem a skvěle se hodí do různých interiérů. Komu se líbí více přírodní hrubší vzhled, ten ocení zahradní dekorace vyrobené převážně motorovou pilou, ty jsou určeny spíše pro venkovní použití. Mé jméno je Radim Sibera a zaměřuji se na výrobu soch a nábytku s pomocí motorové pily. Pro velký zájem zákazníků mám spoustu dřevěných produktů skladem. Je překvapivé, jak pěkně působí výrobky vyřezávané tímto drsným nástrojem. Interiérové předměty a sochy vytvářím rovněž řezbářskými dláty, následným vyhlazením a zbroušením povrchu. Výsledkem je krásný detailní vzhled sošek zvířat či hlav lidí.

Jak jsem se dostal k výrobě dřevěné sochy motorovou pilou?

V naší rodině je truhlařina geneticky daná, můj praděda Jaroslav Kodytek byl vyučený řezbář a truhlář. Nevěnoval se pouze výrobě nábytku a oken, ale rád vyřezával i paroží. Jeho syn téhož jména byl bytovým architektem a jeho výrobky jsou dodnes známé. Děda Oldřich Sibera se postupem svého života dostal k výrobě suvenýrů, jako byly vypalované obrázky na dřevě či korku, které často překresloval ze skutečných fotografií kvůli přesnosti. Můj otec Miloš Sibera má lásku ke dřevu celý život, a tak není divu, že jsem se k práci s voňavým dřevem dostal i já. Obrábění dřevěných výrobků bylo mým velkým koníčkem již od dětství, ale přesto jsem se nakonec vyučil kuchařem. Úplnou náhodou jsem se dostal v mé pozdější profesi strojníka u hasičského sboru vojenského bytového fondu v Těchoníně ke kurzu ovládání motorové pily. Následně jsem se znovu vyučil, tentokrát již truhlařině, a v roce 2003 jsem si založil živnost na výrobu nábytku a zahradních dekorací.

Dřevěné sochy motorovou pilou jsou skvělým dárkem pro každého

Nevíte-li jaký dárek vymyslet na Vánoce, k narozeninám či pro jinou příležitost, tak vězte, že perfektním originálním předmětem mohou být dřevěné sochy (zvířata, dopravní prostředky, sportovní předměty a nábytek), možné je nechat vše vyrobit přímo na míru. Rozhodněte se, zda chcete levnější sochu vyrobenou motorovou pilou s hrubším povrchem k umístění na zahradu (zahradní sochy) nebo dražší verzi, která je pečlivě zbroušená do hladka a je vhodná spíše do interiéru. Vyšší cena u těchto kousků je z důvodu nutnosti kvalitnějšího a výborně vysušeného dřeva a náročnějším zpracování. Výsledek však stojí za to a obdarovaného určitě potěší!

Více na dřevěné sochy.cz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

1 × four =