Zútulněte si váš obývací pokoj

Obývací pokoj Otrian na T-nabytek.cz

Obývací pokoj je místem odpočinku v pohodlné sedací soupravě a útulném prostředí, relaxace s knihou v ruce nebo u televize, místem setkávání s rodinou nebo přáteli. Je ideálním místem pro pořádání oslav k různým příležitostem a dominantní místností většiny domácností.

Je také váš obývací pokoj propojený z kuchyní?

Než začneme obývací pokoj zařizovat, je třeba nejdříve vymalovat, přičemž fantazii se meze nekladou, naštěstí ty tam jsou doby, kdy se vše pouze bílilo. Trendem jsou barvy, kombinace barev, příjemné a živé prostředí. Dále je třeba si ujasnit, v jakém stylu obývací pokoj zařídíme, zda v klasickém, moderním nebo rustikálním, a podle toho volit veškeré vybavení a doplňky. Pokud to prostorové možnosti dovolí, je dnes moderní propojit obývací pokoj s kuchyní a jídelnou a v tomto duchu také volit zařízení. Výhodou tohoto propojení je, že ten, kdo tráví v kuchyni více času, ať už muž či žena, není odříznut od ostatních, může komunikovat s dalšími členy rodiny, s návštěvou, případně sledovat z kuchyně televizi. Prostor není uzavřený, ale naopak vzdušný.

Co se tvaru nábytku týče, dnes jsou trendem jednoduché, čisté linie, avšak v nápaditém designu.
Nemusíme zdůrazňovat, že dominantou obývacího pokoje je sedací souprava, která by měla být nejen pěkná, ale i kvalitní a pohodlná tak, abychom mohli příjemně relaxovat u pěkného filmu, přečíst si v pohodlí zajímavou knihu nebo se zaposlouchat do příjemné hudby, bavit se s rodinou nebo přáteli. Před koupí sedací soupravy je třeba zauvažovat, jak velká má být, kolik lidí se u nás scházívá, zda ji budeme využívat i na spaní apod. Samozřejmě záleží i na prostorových i finančních možnostech. Co se barev týče, výběr je dnes velice široký, od moderních světlých barev – bílé, krémové, odstínů hnědé nebo šedé až po červené či černé. U světlých barev se již nemusíte obávat údržby, a to, ani když jsou v rodině malé děti nebo domácí mazlíčci, protože sedačky jsou potaženy kvalitními látkami, které jsou odolné proti oděru a jsou omyvatelné. Moderní sedací soupravu doporučujeme doplnit o konferenční stůl se sklem nebo kovem, klasickou sedačku o stůl z lamina nebo z masivu. Pod konferenční stolek je ideální menší koberec s vysokým chlupem.
Ke zvolené sedací soupravě se přizpůsobí také další nábytek – obývací stěna nebo skříňky. Dnes se již obývací pokoje nevybavují velkými obývacími stěnami přes polovinu místnosti, ale naopak volí se jednotlivé menší skříňky nebo menší obývací stěny s nízkými skříňkami pro umístění televize. Pokoj je potom vzdušnější a nepůsobí stísněně.

Obývací stěny s dopravou zdarma!

NECHTE SE OHROMIT
NABÍDKOU OBÝVACÍCH STĚN

Kvalitní osvětlení

Nesmíme zapomenout ani na kvalitní osvětlení pokoje tak, aby korespondovalo se zařízením. Pokud se chceme v obývacím pokoji cítit opravdu útulně a příjemně, je zapotřebí dovybavit pokoj doplňky, jako jsou různé police, obrazy, květiny a dekorační předměty. Ovšem i zde platí staré známé přísloví „Všeho s mírou“, resp. „Všeho moc škodí“. Takže s doplňky opatrně, aby nakonec obývací pokoj nepůsobil jako skladiště všeho možného.

Přejeme Vám při zařizování obývacího pokoje šťastnou ruku, spokojenost s výběrem zařízení a doplňků, a příjemnou relaxaci i zábavu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

3 × 1 =