Digestoře CATA a EMPIRE skladem. Druhý den u vás!

Chtějte kvalitní digestoř!

14 replies
 1. idnabytek
  idnabytek says:

  Děkuji za dotaz. Stanovená minimální výška 65 cm nad elektrickou plotýnkou je dána 1/ bezpečnostní normou 2/ ergonomií (digestoř v nižší výšce komplikuje přístup k varné ploše, zejména k zadním plotýnkám a manipulaci s rozměrnějším nádobím )

  U designových ( šikmých) digestoří je povoleno instalovat jí o 10 až 15 cm níže, oproti normě a to právě kvůlu jejich tvaru.

  Nad plynovými plotýnkami pak protipožární norma udává minimální výšku 75 cm, protože pokud by digestoř byla instalována níže, hrozí nasátí plamene.

 2. miguelo
  miguelo says:

  Dobrý den,

  ráda bych se Vás zeptala, proč u všech výrobků je dána výška nad elektrickým sporákem 65 cm (kromě šikmých odsavačů par, které se nám bohužel nehodí do interiéru) a zda lze dát digestoř i níže např. do výšky 50 cm.

  Děkuji.
  S pozdravem

 3. idnabytek
  idnabytek says:

  děkuji za do​t​az. Zkušenost s instalací digestoře nad kachlovými kamny ( kachlovou pecí) nemáme. Není to běžně zavedený a používaný druh sporáku. Známe protipožární normy pro běžné sporáky, ale nikoli pro toto specifikum.

  Doporučuji kontaktovat Hasičský záchranný sbor a dotázat se jich​,​ jaká platí protipožární norma ke svislému ( bočnímu) odstupu od topidla na tuhá paliva. ( Kachlová kamna jsou většinou členitá)

  I nad kachlovými kamny platí norma o minimální výšce nad varnou plochou a to je v tomto příladě 65 cm.​

 4. Pan
  Pan says:

  Dobrý den,

  připravujeme rekonstrukci kuchyně, v níž chceme zachovat kachlový sporák na vaření (viz příloha). Jak je to s digestořemi k takovémuto sporáku? Na sporáku většinou o víkendech vaříme, nicméně při výkonu 7 kW je sporák i energeticky zajímavý.
  Děkuji

 5. jan
  jan says:

  Dobrý den,

  instalovali jsme v novostavbě na plynový sporák digestoř CATA Empire ( černé šikmé sklo ) šířka 120cm na 70cm sporák v tomto počasí stále odkapává na pracovní desku , přes noc miska !!! Máme strach, že se zničí motor i deska. Odtah je odvedený na střechu se zpětnou klapkou, zaizolovaný… poradíte co s tím ???

  Děkuji

 6. Michael Sibera
  Michael Sibera says:

  Zpětná klapka se používá všude, kde je nebezpečí vniknutí studeného vzduchu nebo jiného pachu do místnosti. Z toho vyplývá, že zpětná klapka se umísťuje co nejblíže k digestoři. Každá digestoř má svoji přírubu. Co se TF 2003 týká, je výhodnější stávající přírubu vycvaknout a nasadit jinou se zpětnou klapkou (není problém tento kus dokoupit).

 7. Humida
  Humida says:

  Dobrý den, proč mají některé digestoře zpětnou klapku a některé ne? Vybral jsem si CATA TF 2003. Prodejci nabízejí možnost dokoupení zpětné klapky včetně příruby. Nevíte prosím, jestli tato digestoř od výroby vůbec žádnou přírubu nemá?
  Děkuji moc za informace..

 8. Michael Sibera
  Michael Sibera says:

  Dobrý den, ano máte pravdu, přesně tak to funguje. Lépe je se kondenzátem nestresovat a osadit odvaděč kondenzátu. Funguje perfektně…

  Děkuji za dotaz M. Sibera

 9. John
  John says:

  Dobrý den, jak prosím postupovat v případě odtahu digestoře směrem nahoru skrz střechu. Myslím si, že i když obalím celé potrubí dostatečnou izolací, stejně se studený vzduch dostane z venku do potrubí, tam zkondenzují páry a kondenzát mi doteče až do digestoře a tu logicky poničí. Víte o nějakém řešení? Děkuji moc PS

 10. Michael Sibera
  Michael Sibera says:

  Dobrý den, je lépe, když je potrubí mírně vyspádováno směrem od digestoře. V opačném případě by mohl kondenzát stékat do digestoře a tomu je právě třeba zamezit. Mírný přesah na fasádě je vhodný, nebo ukončit mřížkou, která také případnému stékání do určité míry zabrání. Vždy záleží na tom, kolik kondenzátu se bude v potrubí případně tvořit. Většinou jde ale o malé množství, které se stihne odpařovat z potrubí.

 11. Jan
  Jan says:

  Dobrý den, v případě odtahu skrz zdivo: je dobré nechat nějaký přesah přes zeď? Vyspádovat potrubí k digestoři nebo směrem ven?

  Děkuji moc za odpověď

 12. Michael Sibera
  Michael Sibera says:

  Dobrý den, oba typy digestoře (výsuvná i podskříňková) se připevňují pod skříňku. Jak už název napovídá, tak výsuvné se vysunují. Tzn., že při zasunutém stavu digestoř neběží a je v rovině s dvířky kuchyňské skříňky. Při vysunutí se automaticky rozeběhne. Většina digestoří umí pracovat v recirkulačním provozu – najdete v podrobném popisu produktu.

 13. Jana
  Jana says:

  Dobrý den. Mám zájem o digestoř která bude uchycena pod skříňkou. Chtěl bych nerez a šířku 500 mm s vnitřní recirkulací. Můžete mi nějakou doporučit a vysvětlit rozdíl mezi podskříňkovou a výsuvnou. Respektive, jde výsuvná použít k upevnění pod skříňku?

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

one + 4 =